ATELIER

Atelier Veselý Hajný vznikl v roce 2019 na základě několikaleté spolupráce architektů Tomáše Veselého (*1971) a Martina Hajného (*1990), čímž byla ukončena činnost původní kanceláře Break Point (pouze Tomáš Veselý). Skloubení dlouholetých zkušeností s elánem a  neotřelými nápady je hlavní charakteristikou naší činnosti. Duo partnerů doplňuje tým architektů, včetně krajinářské architektky. Rozsah naší práce nemá hranice. Věnujeme se zadáním od soukromých i veřejných investorů, od interiérů po urbanistické návrhy. Vždy klademe důraz na důkladnou analýzu problematiky a následné vedení projektu ve všech jeho fázích, pro zajištění skvělého výsledku. V naší tvorbě se snažíme slepě nenásledovat módní trendy, ale respektovat tradice a navrhovat kvalitní nadčasová díla, reflektující kontext místa,  požadavky klienta a v neposlední řadě i problematiku globálních klimaticko - společenských změn. Mezi významné minulé i současné klienty patří Lesy ČR, Praha 22, Praha 5 a řada soukromých investorů.

TOMÁŠ VESELÝ (*1971)

MARTIN HAJNÝ (*1990)

Dokončil studium na fakultě architektury v Praze v roce 2000. Autorizovaným architektem ČKA je od roku 2003. Kromě Domácí praxe u AHK architekti působil i ve švýcarském atelieru Boujol - Delachaux a francouzském Groupe Palette. Kromě navrhování se intenzivně věnuje profesionální organizaci architektonických soutěží. Mezi nejdůležitější příklady této činnosti patří soutěž na nové sídlo pro Lesy ČR v Hradci Králové, soutěž na nové objekty v areálu letiště Václava Havla nebo soutěž na novou budovu městského úřadu v Lázních Bělohrad.

 

  Dokončil studium na fakultě architektury v Praze v roce 2015. Po první pracovní zkušenosti ve studiu Design Arcom odjel na rok na Nový Zéland, kde se kromě cestování věnoval především stavbě dřevěných konstrukcí 2by4. Po návratu v roce 2016 začal pracovat pro Tomáše Veselého. Tato spolupráce po několika letech vyústila v založení společné praxe Veselý Hajný s.r.o.

 

 

TÝM

DĚKUJEME BÝVALÝM ČLENŮM

Ing. arch. Matyáš Hron, Ing. arch. Markéta Šornová, Diana Salahieh

Petra Bíšková, Břetislav Heczko, Zbyněk Janoš, Barbora Kadlecová, Jan Kamenický, Vojtěch Kopal, Martin Křížek, Štěpán Landa, Jan Macourek, Radek Mrňák, Marie Pechová, Lenka Poláková, Irena Truhlářová, Vojtěch Vecán, Dagmar Vomlelová, Klára Vorlová, Veronika Zrníková